Spiżarnia
Spiżarnia
Utwórz nowe konto

Tradycyjne Przysmaki

Spiżarnia
Spiżarnia

Miód lipowy – najlepszy lek na przeziębienie

Spiżarnia

Miód lipowy - naturalnie na przeziębienie

„Jak jest zima, to jest zimno” – mawiał klasyk. W marcu bywa już wprawdzie cieplej, dni trochę dłuższe i słońce odważniejsze, ale plucha i roztopy sprzyjają infekcjom. Nic więc dziwnego, że właśnie w marcu od przeziębionych pacjentów puchną przychodnie. Stoją ci biedacy w kolejce po recepty na lekarstwa, które postawią ich na nogi. A przecież na przeziębienie i katar nic tak nie pomoże jak naturalny miód lipowy.

Czy każdy miód lipowy jest taki sam?

Od dawna wiadomo, że miód odznacza się niezwykłymi właściwościami odżywczymi. Szkopuł jednak w tym, że nie każdy miód, a przede wszystkim nie miód przemysłowy. Ponieważ konsumenci lubią, aby miód się miał postać płynną i łatwo się lał, wytwórcy przygotowują go tak, żeby nigdy się nie scukrzył. W tym celu poddają go obróbce bardzo wysoką temperaturą, w trakcie której niszczone są witaminy, aminokwasy oraz mikroelementy. W wyniku tego powstaje słodka woda o przyjemnym, miodowym zapachu. Składników prozdrowotnych w niej nie uświadczysz, więc kupno takiego wyrobu oznacza wyrzucenie pieniędzy.

Miód? Tak, ale tylko miód naturalny

Miód naturalny, wytwarzany tradycyjnymi metodami zachowuje się inaczej niż ten robiony przemysłowo. Z czasem scukrza się i zmienia kolor. To właśnie świadczy o tym, że miód był poddawany niskiej temperaturze, nie przekraczającej 40 o C, że go nie odwirowano i że niczego do niego nie dodano. Z takiego miodu pszczoły mogłyby być dumne.

Na przeziębienia najlepszy naturalny miód lipowy

Lipowy miód naturalny to właściwie podręczna apteczka, znakomita broń w walce ze schorzeniami dróg oddechowych: przeziębieniem i grypą. W skład miodu lipowego wchodzą związki występujące w kwiatach lipy: olejek eteryczny, flawonoidy czy rutyna. Jest bogaty w kwasy organiczne oraz enzymy. Odznacza się wysoką aktywnością antybiotyczną, niszczy drobnoustroje występujące na błonach śluzowych nosa i gardła. Działa także napotnie, przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo oraz wykrztuśnie. Chciałoby się więc powiedzieć: Pacjencie, jedz miód lipowy, a wyzdrowiejesz o wiele szybciej!

Nabrałeś ochoty? Zapraszamy do zakupu naturalnego miodu lipowego

Podaj swój adres e-mail

jeśli chcesz być na bieżąco informowany o nowych produktach oraz zmianach w ofercie