Spiżarnia
Spiżarnia
Utwórz nowe konto

Tradycyjne Przysmaki

Spiżarnia
Spiżarnia

Sok z buraków kwaszonych – naturalny detoks na wiosnę

Spiżarnia

Sok z buraków kwaszonych - naturalnie na detoks

Wreszcie marzec - wiosna tuż za rogiem! Po zimowych szaleństwach nasze ciało czasem aż prosi o to, byśmy się nim zaopiekowali i woła o detoks. Kobiety, bo to głównie one fundują sobie oczyszczenie organizmu, uciekają się do różnych sposobów. Czasem fundują sobie głodówki, restrykcyjne diety, faszerują się jakimiś farmaceutycznymi specyfikami nabytymi za ciężkie pieniądze. A po co to wszystko, skoro najrozsądniej jest przeprowadzić detoks bezinwazyjny, naturalny, najlepiej na bazie soku z kwaszonych buraków.

Co w buraku takiego, że warto pić sok z kwaszonych buraków?

Burak ma silne lecznicze właściwości, znane od tysiącleci. Mimo że buraki nie są bogatym źródłem żelaza, to uważa się je za środek krwiotwórczy. Zawarte w burakach barwniki należą do bardzo silnych przeciwutleniaczy i czterokrotnie zwiększają przyswajanie tlenu przez komórki. Przeciwutleniacze sprawiają, że wolniej się starzejemy i zapobiegamy wystąpieniu nowotworów. Zaś lepsze przyswajanie tlenu przez komórki skutkuje tym, że wspomagany jest układ krwionośny oraz odpornościowy. Już nasze babcie wiedziały, że „burak barwi liczka”, choć to z medycznego punktu widzenia oznaczało to, że burak zapobiega ­anemii.

Czy cały burak zmieści się w soku z buraków kwaszonych?

Oczywiście! Do spełnienia pozostaje wszakże jeden warunek: musi być on wytworzony metodami naturalnymi. Wtedy pozostaję w nim wszystko to, co dobre: witaminy (A, z grupy B, C), pierwiastki: żelazo, potas, magnez, wapń, fosfor, miedź oraz bardzo rzadkie pierwiastki jak rubid i cez, białka, itd. Niefiltrowany sok z buraków kwaszonych zawiera także błonnik- naturalną tkankę roślinną. To jest bardzo dobra wiadomość szczególnie na wiosnę, bo detoks można połączyć z odchudzaniem.
Jak pić naturalny sok z buraków kwaszonych?
Jeśli chcemy zrobić sobie detoks wiosenny, to zalecana jest jedna szklanka dziennie.
Sok ten można pić bez dodatku wody- wtedy poczujemy prawdziwy smak buraków. Amatorom łagodniejszych doznań poleca się rozcieńczyć ten sok wodą w proporcji dopasowanej do indywidualnych gustów. Rozcieńczony lub nie, naturalny sok z buraków kwaszonych pozwoli nam pozbyć się zimowych toksyn i sprawi, że powitamy wiosnę w lepszym zdrowiu i nastrojach.

Zainteresowany? Zapraszamy do zakupu naturalnego soku z buraków kwaszonych

Podaj swój adres e-mail

jeśli chcesz być na bieżąco informowany o nowych produktach oraz zmianach w ofercie