Spiżarnia
Spiżarnia
Utwórz nowe konto

Tradycyjne Przysmaki

Spiżarnia
Spiżarnia

Tradycyjny sok z jabłek – owoce zamknięte w butelce

Spiżarnia

Po soki owocowe sięgamy często: zarówno latem, gdy chce nam się pić, jak i zimą, kiedy chcemy sobie przypomnieć smaki lata. W Polsce szczególnie dużą popularnością cieszy się sok z jabłek. To nie dziwi, bo nasz kraj z pysznych jabłek słynie i można u nas znaleźć liczne ich odmiany, w tym jabłka „sokowe”, czyli najlepiej nadające się właśnie do wytwarzania soku.

Tradycyjny sok z jabłek – jak dawniej robiono

Wytwarzanie tradycyjnego soku z jabłek wydaje się proste: ot, zebrać dorodne jabłka właściwej odmiany, umyć, obrać, wycisnąć i już. Nic bardziej mylnego! Aby powstał pierwszorzędnej jakości sok z jabłek, taki, jak przed dziesięcioleciami, potrzeba wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Przekazywane z pokolenia na pokolenie sprawiają, że otrzymany sok będzie zupełnie odmienny od tzw. masówki. Tradycyjny sok z jabłek jest wyciskany wyłącznie ze świeżych owoców zbieranych w okresie zbiorów i pasteryzowany w butelkach.

Tradycyjny sok z jabłek – dlaczego jest inny?

Tradycyjnego soku z jabłek nie da się pomylić z jego masową wersją. Po pierwsze, ma smak prawdziwego jabłka, z lekkim posmakiem skórki. Wyczuwalna jest sama naturalna słodycz jabłek, bo do takiego soku nie dodaje się cukru. Także wizualnie tradycyjny sok z jabłek się wyróżnia. Jest on mętny, ma w sobie zawiesinę. To najlepszy dowód na to, że sok nie został przefiltrowany i że zawiera wszystkie składniki świeżych owoców. Dodatkowo tradycyjny sok z jabłek nie zawiera konserwantów, a pasteryzuje się go naturalnie, tak jak przed laty.

Tradycyjny sok z jabłek – zachwyci każdego niejadka i...jego mamę :)

„Co zrobić, by moje dziecko jadło owoce?” – to pytanie, które często zadają sobie mamy, szczególnie te, którym trafiło się dziecko-niejadek. A przecież rozwiązanie tej kwestii jest proste: wystarczy dziecku podać do picia tradycyjny sok jabłkowy! Ponieważ tak naprawdę taki sok to owoce zamknięte w butelce, każda szklanka soku stanowi równowartość aż dwóch zjedzonych jabłek.

Zainteresowany? Zapraszamy do zakupu tradycyjnego soku z jabłek!

Podaj swój adres e-mail

jeśli chcesz być na bieżąco informowany o nowych produktach oraz zmianach w ofercie