Spiżarnia
Spiżarnia
Utwórz nowe konto

Tradycyjne Przysmaki

Spiżarnia
Spiżarnia

Wiśnie z nalewką? Lubię to!

Spiżarnia

Nalewkę z wiśni znamy wszyscy. To jeden z bardziej popularnych alkoholi w Polsce. Trunek ten stał się dla nas inspiracją do powstania nowej odmiany tradycyjnej konfitury: wiśnie z nalewką. Do domowej konfitury z wiśni dodajemy nieco dobrej nalewki na wiśniach, w wyniku czego powstaje unikalna kompozycja smakowa.

Wiśnie z nalewką – jak to się przyrządza?

Pachnące wiśnie wrzucamy do garnka i smażymy na małym ogniu, łącząc je z niewielką ilością cukru. Owoce mieszamy powoli drewnianą łyżką. Przed samym końcem procesu smażenia dodajemy odrobinę nalewki na wiśniach. Ile nalewki należy dodać – to tajemnica każdej pani domu. Wie ona przecież, że zbyt mała ilość nalewki pozostanie niezauważona, zaś zbyt duża sprawi, że nalewka zagłuszy smak wiśni.

Wiśnie z nalewką – jak to smakuje?

Na to pytanie właściwie nie da się znaleźżć dobrej odpowiedzi. Kompozycja smakowa wiśni z nalewką jest tak unikalna, że aby ją poznać, należy jej spróbować. Pierwszy smak, który się otwiera to intensywny smak wiśni. Ale już po chwili daje się wyczuć lekko gorzkawy smak alkoholu. Mariaż wiśni z pewną wytrawnością nalewki daje kombinację zaskakującą i, nieoczywistą, ale bogatą.

Wiśnie z nalewką – jak je jeść?

Każdy znajdzie swój ulubiony sposób na to, by rozkoszować się tą domową konfiturą. Można pójść drogą klasyczną, jedząc je z bułką drożdżową czy chałką. Inny sposób to dodanie ich do ciasta. Najsprytniejsi konsumenci wyjedzą je łyżką ze słoika. I oni pewnie będą mieli największą frajdę.

Zainteresowany? Zapraszamy do zakupu wiśni z nalewką 

Podaj swój adres e-mail

jeśli chcesz być na bieżąco informowany o nowych produktach oraz zmianach w ofercie