Domowe czekoladki na Walentynki

Pralinki czekoladowe lub takie z nadzieniem, które rozpływają się w ustach, stanowią część prezentu, jaki człowiek może ofiarować drugiej osobie z jakieś okazji lub bez niej. Szeroki wybór asortymentu pozwala na znalezienie takich czekoladek, które na pewno zasmakują osobie, która je dostanie. Najczęściej po ten rodzaj prezentu sięga się na urodziny lub też Walentynki, by zakochani poczuli jeszcze więcej słodyczy w swoim życiu. Ale czy zawsze trzeba kupować czekoladki? Oczywiście, że nie! A te wykonane własnoręcznie mogą okazać się jeszcze lepszym prezentem.

Tradycja na Dalekim Wschodzie

Gdy w Polsce święto zakochanych oznacza obdarowywanie się prezentami przez obie osoby w związku, w krajach Dalekiego Wschodu 14 lutego to dzień, kiedy dziewczęta i kobiety ofiarują swoim partnerom, chłopakom i sympatią czekoladki, licząc na to, że za miesiąc – 14 marca, w Biały Dzień – zostaną odwzajemnione. Często pralinki, które dają w ładnie zapakowanych pudełkach, są wykonane przez nie własnoręcznie po to, by sympatia dostrzegła, jaka jest ważna, że poświęcono prezentowi więcej czasu i włożono serce w przygotowanie. Może warto spróbować czegoś podobnego i w Polsce?

Podarunek od serca

W przypadku braku czasu zrozumiałe jest, że szybko wpadnie się do sklepu i sięgnie po tabliczkę czekolady lub opakowanie pralinek, ale może warto ze względu na Walentynki wykonać je choć raz samemu? Zajęcie to nie jest czasochłonne, a z pewnością zostanie dostrzeżone – pokazanie komuś, jak bardzo się go kocha, szykując samodzielnie słodycze, wkładając w to czas i serce, będzie naprawdę pięknym prezentem, którym aż miło będzie się pochwalić.
Można też namówić swoją drugą połówkę, by tak spędzić dzień zakochanych – na wspólnym robieniu czekoladek na Walentynki, by później wieczorem tego dnia zasiąść wspólnie przez telewizorem z załączoną przyjemną komedią romantyczną i półmiskiem zapełnionym własnoręcznie stworzonymi pralinkami.

Czekolada na ostro lub z kokosem? Może być!

Innym plusem wykonanych samodzielnie czekoladek jest to, że nie potrzeba spędzić wielu minut przed regałami w sklepie, zastanawiając się, który ze smaków będzie odpowiedni, bowiem znając upodobanie nawet do jednego składniki, jest się w stanie przygotować kilka czy też kilkanaście czekoladek, które z pewnością zasmakują, jak i ucieszę. Taki prezent nie jest w stanie się nie sprawdzić.

Poniżej przepis na czekoladki z wiórkami kokosowymi, jednak według upodobania można stworzyć takie z orzechem laskowym w środku, odrobiną chili w proszku lub też z wiśnią w likierze – ogranicza tylko wyobraźnia!

Składniki:
– 80 g oleju kokosowego
– 80 g prawdziwego kakao
– 4 łyżki wiórków kokosowych
– 2 czubate łyżki miodu
– orzechy

Olej kokosowy rozpuścić w garnku. Przelać do miseczki i dodać miód, wymieszać, aby się odrobinę rozpuścił. Dodać kakao i wymieszać. Wsypać do masy wiórki kokosowe, ponownie wymieszać.
Masę przełożyć do foremki na czekoladki lub foremki do czekolady. W każdą czekoladkę lub czekoladę wcisnąć orzech. Schłodzić w lodówce, tam też je przechowywać.