Spiżarnia
Spiżarnia
Utwórz nowe konto

Tradycyjne Przysmaki

Spiżarnia

Grzyby

Grzyby

Grzyby

Grzyby

W Polsce rośnie bardzo wiele gatunków grzybów, jednakże tylko nieliczne nadają się do jedzenia. Mimo to nasza kuchnia czerpie z lasów pełnymi garściami, gdyż grzyby od zawsze stanowiły bardzo ważny składnik wielu typowo polskich dań. Większości z nas ciężko wyobrazić sobie bez nich święta Bożego Narodzenia, kiedy na stołach pojawiają się pierogi, uszka i krokiety z kapustą i grzybami czy zupa grzybowa, barszcz przyrządzany na wywarze z grzybów oraz łazanki.

Sezon na grzyby trwa cały rok!

Sezon na grzyby zaczyna się latem i trwa przez całą jesień, ale na szczęście, dzięki procesowi suszenia lub marynowania, cudownym zapachem i smakiem grzybów możemy się delektować cały rok. Największą popularność w polskiej kuchni zyskały borowiki, podgrzybki oraz rydze. Suszone grzyby wystarczy zalać wrzątkiem i odczekać około pół godziny. Następnie wlać wraz w otrzymanym wywarem do przygotowanego dania. Z kolei podgrzybki lub borowiki marynowane sprawdzają się jako zakąska do wódki lub składnik sałatek majonezowych. Idealnie komponują się z orzechami i konserwowymi ogóreczkami.

Wartości odżywcze grzybów

Kochamy je przede wszystkim za wspaniałe walory kulinarne i długo sądzono, że grzyby nie są w stanie nam zaoferować nic więcej. Tymczasem naukowcy udowodnili, że grzyby mogą być znakomitym substytutem mięsa, jaj i nabiału w diecie wegetariańskiej lub wegańskiej. Choć w 80-90% składają się z wody, to jednocześnie są doskonałym źródłem białka. Bardzo ważny jest również fakt, że grzyby zawierają sporo minerałów, mikroelementów i witamin, w tym witaminę B.

Grzyby oferowane przez Spiżarnię pochodzą wyłącznie z polskich lasów i każda sztuka jest dokładnie sprawdzana przez rzeczoznawcę. Zapraszamy do zakupu naszych suszonych lub marynowanych podgrzybków i borowików w opakowaniach po 35 g oraz rydzów marynowanych w occie z dodatkiem aromatycznych przypraw.

Podaj swój adres e-mail

jeśli chcesz być na bieżąco informowany o nowych produktach oraz zmianach w ofercie